16
Ju
Anaglify rysunków
16.06.2015 10:16

Obecnie mamy do dyspozycji wykonanie rysunków w 3D. Nasze oczy są w stanie określić przybliżenie odległości od przedmiotów, które nas otaczają oraz zaobserwować ujęcie w odpowiednim przesunięciem danego punktu postrzegania. Aby taki efekt uzyskać stosuje się anaglify rysunków.

Anaglify pozwalają na nałożenie na siebie takich dwóch obrazów z odpowiednim przesunięciem, by móc je obejrzeć należy skorzystać z okularów anaflifowych z odpowiednio dobranymi filtrami. np. czerwono – niebieskie.

Możliwość wykonania rysunku w 3D nie jest trudna należy posiadać jedynie aparat cyfrowy i chwilę czasu a efekt jest gwarantowany.

Podczas wykonywania musimy zrobić dwa zdjęcia. Nasze zdjęcia powinny być wykonane z dwóch perspektyw wystarczy, że przeniesiemy ciężar z jednej nogi na drugą podczas pierwszego zdjęcia, po czym przesuwamy aparat o mniej więcej 5 cm i przestawiamy ciężar ciała na drugą stronę.

Uzyskane obrazy z lewej strony i prawej należy jedynie umieścić do programu, który umożliwia edycję par zdjęć.

Ułatwieniem dla nas może być posiadanie takich aparatów, które posiadają funkcję panoramy np. aparaty w telefonach komórkowych systemem android - pozwalające na zrobieniu zdjęcia i podglądzie pierwszego zdjęcia i późniejszym kadrowaniu drugiego.

Taka metoda wykonywania zdjęć nie jest zalecana do fotografowania elementów ruchomych.

Programy umożliwiające tworzenie anaglifów:

- Stereo Photo Maker – program do tworzenia anaglifów,

- 3DSteroid - program do tworzenia anaglifów na androida,

- Anaglyph Marker - program do tworzenia anaglifów.

Anaglify rysunków

Comments


Make your free website at Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!